Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki Wyślij kartkę >>>
Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
Zapytanie
(1 wejść) 1 Gość
Witamy na forum. Powiedz nam i naszym użytkownikom co Cię interesuje, co lubisz i dlaczego jesteś użytkownikiem. Witamy nowych użytkowników i mamy nadzieję, że będziesz aktywny w tym miejscu!
W dół
TEMAT: Zapytanie
bogus
Użyszkodnik
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Zapytanie 8 lat(a), 6 mies. temu Oklaski: 3
W rodzinie nikt nie miał padaczki.Syn dostał pierwszą padaczkę przed 21 rokiem życia nie wiem z jakiej przyczyn.Choruje już około 15 lat,zażywa leki regularnie a i tak dostaje ataki.Ataki syna są silne i traci przytomność 2 razy w roku rano lub wieczorem.Moim celem jest wiedzieć czy zażywanie leków ma jakiś cel w przypadku mojego syna.Proszę kto może niech mi odpisze a za wiadomość dziękuję. (moje takie przypuszczenie przyczyny padaczki mojego syna było tak zwane duszenie przez kolegów przy tym duszeniu traciło się na chwilę świadomość.)

Zaloguj się
  Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
ania mama t.
Bywalec
graphgraph
O: Zapytanie 8 lat(a), 6 mies. temu Oklaski: 17
Witam na Forum,
z gory zaznaczam, ze ekspertem nie jestem ,ale moj syn tez ma padaczke.
Czy pana syn jest regularnie badany? mam na mysli EEG?czasami tak jest , ze niektore leki obejmuja tylko niektore rodzaje napadow. Lekarstw na padaczke jest sporo i mozna je ze soba kombinowac.Mysle , ze warto skonsultowac sie ze specjalista
Najczesciej tak niestety , ze lekarstwa przeciwpadaczkowe trzeba brac do konca zycia.Mozliwe , ze pana syn mialby jeszcze wiecej napadow gdyby lekarstw nie bral w ogole.
Pozdrawiam serdecznie

Zaloguj się
  Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
bogus
Użyszkodnik
graphgraph
O: Zapytanie 8 lat(a), 6 mies. temu Oklaski: 3
Syn miał dwa razy badanie EEG nic nie wykazały a padaczkę ma.Syn pracuje i musi to ukrywać bo dla takich nie ma pracy chronionej jak było za komuny nie mieli ludzie problemu.

Zaloguj się
kasia
Admin
graph
O: Zapytanie 8 lat(a), 6 mies. temu Oklaski: 46
Panie Bogusławie, badanie EEG nie zawsze jest miarodajne. Czasami wychodzi dobrze, a napady występują, a czasami źle, podczas gdy napadów brak. Warto wykonać dodatkowe badania, typu rezonans magnetyczny i tomografię komputerową, które pomogą zdiagnozować ognisko napadów. I oczywiście regularnie korzystać z wizyt u dobrego neurologa. Jeśli chodzi o wykonywanie pracy, to jest niewiele zawodów, w których padaczka utrudnia lub wyklucza pracę, Głównie związane z kierowaniem pojazdami mechanicznymi, pracą na wysokości, niektórymi specjalizacjami lekarskimi( chirurgia), praca w dyskotece. Pozdrawiam.

Zaloguj się
mama_blanki
Użyszkodnik
graphgraph
O: Zapytanie 8 lat(a), 6 mies. temu Oklaski: 0
Ja tez ekspertka nie jestem, ale co nieco przeszlyslmy z Blanka w zwiazku z epi. Warto chyba by bylo skonsultowac sie z conajmniej 2 neurologami. Bywa tak ze na dobrze ustawionych lekach nie ma ataków, albo i tak, ze po latach skutecznego dzialania nagle pojawia sie atak i trzeba cos zmienic, albo w dawce albo zmienic grupe lekow. tak twierdzi nasza neurolozka. Zly zapis eeg tez nie zawsze oznacza padaczke. Jest taki neurolog w czeskim Cieszynie A.Bohm, ktory stara sie wycofywac z lekow, ale podstawa jest opanowanie atakow. Bylam pare razy z Corcia, ma nowoczesne eeg przy ktorym nie trzeba spac mysle ze mozna go polecic

Zaloguj się
Do góry
Pobierz nagłówki ostatnich postów.